/Files/images/lineyki/49948051_6f155f5e4c9d.gif

/Files/images/psiholog/псих.jpg

/Files/images/lineyki/1343314833_62984096_46682118_21312826_b7c2f247a664.gif

Останнім часом в Україні, так само як і за кордоном, у свідомості людей активно формується якісно нове ставлення до поняття «здоров`я» та шляхи його збереження і зміцнення. Наразі говорять про формування здоров`язбережувальних компетентностей та культури здоров`я.

В роботі будь-якої школи або дитсадка поряд із збереженням здоров`я вихованців, важливим є також збереження здоров`я самих педагогів.

/Files/images/lineyki/2e2c63a072b2.gif

Та чи здорові наші педагоги?

Дослідження спеціалістів підтверджують, що педагоги як професійна група, відрізняється дуже низькими показниками фізичного і психічного здоров`я. Ці показники знижуються разом із збільшенням стажу роботи людини. Для педагогів зі стажем роботи 15-20 років, характерними є «педагогічні кризи», «виснаження», «професійне вигоряння». У третини педагогів рівень соціальної адаптації нерідко нижчий, аніж у хворих неврозами.

Однією з причин такого стану є невміння педагогів вести здоровий спосіб життя.

Пропоную перевірити, чи вмієте ви вести здоровий спосіб життя та продуктивно працювати.

/Files/images/lineyki/404b758c4a0c.gif

Тест - тренінг
«Чи вмієте ви вести здоровий спосіб життя і продуктивно працювати»

I. Якщо вранці вам треба встати раніше, ви
1 . заводите будильник2 . довіряєте внутрішньму голосу3 . покладаєтеся на випадок
II . Прокинувшись вранці , ви
1 . відразу схоплюєтеся з ліжка і беретеся за справи2 . встаєте не поспішаючи , робите легку гімнастику і тільки потім починаєте збиратися на заняття, роботу3 . побачивши , що у вас в запасі кілька хвилин , продовжуєте ніжитися під ковдрою
III . З чого складається ваш звичайний сніданок?
1 . з кави або чаю з бутербродами2 . з м'ясного блюда і кави або чаю3 . ви взагалі не снідаєте вдома та віддаєте перевагу більш щільному сніданку близько десятої години
IV . Ви воліли б , щоб тривалість обідньої перерви давала вам можливість
1 . встигнути поїсти в їдальні2 . поїсти не поспішаючи і ще спокійно випити чашку кави3 . поїсти не поспішаючи та ще трохи відпочити
V. Як часто в суєті навчальних справ і обов'язків у вас видається можливість трішки пожартувати і посміятися з колегами
1 . кожен день2 . іноді3 . рідко
VI . Якщо ви опиняєтеся втягнутими в конфліктну ситуацію , ви намагаєтеся вирішити її
1 . довгими дискусіями , в яких наполегливо відстоюєте свою позицію2 . флегматичним відстороненням від суперечок3 . ясним викладом своєї позиції і відмовою від подальших суперечок
VII . Чи надовго ви зазвичай затримуєтеся після закінчення занять
1 . не більше ніж на 20 хвилин2 . до 1 години3 . більше 1 години
VIII . Для чого ви зазвичай присвячуєте свій вільний час ?
1 . зустрічам з друзями , громадській роботі2 . хобі3 . домашнім справам
IX . Зустріч з друзями і прийом гостей для вас - це
1 . можливість відволіктися від турбот2 . втрата часу і грошей3 . неминуче зло
X. Коли ви лягаєте спати ?
1 . завжди приблизно в один і той же час2 . за настроєм3 . по закінченню всіх справ
XI . Як ви використовуєте для відпочинку свою відпустку ?
1 . всю відразу2 . частина влітку, а частина - взимку3 . по два - три дні , коли у вас накопичується багато домашніх справ
XII . Яке місце займає спорт у вашому житті?
1 . обмежуєтеся роллю вболівальника2 . робите зарядку на свіжому повітрі3 . знаходите повсякденне робоче і домашнє фізичне навантаження цілком достатньою
XIII . За останні 14 днів ви хоча б раз
1 . танцювали2 . займалися фізичною працею або спортом3 . пройшли пішки не менше 4 км
XIV . Як ви проводите літні канікули?
1 . пасивно відпочиваєте2 . фізично трудитеся , наприклад , в саду3 . гуляєте і займаєтеся спортом
XV . Ваше честолюбство проявляється в тому , що ви
1 . будь-яку ціну прагнете досягти свого2 . сподіваєтеся , що ваше старання принесе свої плоди3 . натякаєте навколишнім на вашу цінність, надаючи їм можливість робити належні висновки

/Files/images/1306499415_oidqv8gghxyawqv.jpeg

Оцінка результатів

Тепер знайдіть в таблиці оцінки для кожного з ваших відповідей і підсумуйте їх.
Бали за відповідіЗапитання
IIIIIIIVVVIVIIVIIIIXXXIXIIXIIIXIVXV
130102030003030103030200300
22030300301001020000303020
30001020303003000003030

400-480 балів:увас майже максимальна сума очок , і можна сказати , що ви ведете правильний спосіб життя. Ви добре організували режим роботи та ефективного відпочинку , що , безумовно , позитивно позначиться на результатах вашого навчання, праці. Не бійтеся , що регламентованість вашого життя надає їй монотонність - навпроти , заощаджені сили і здоров'я зроблять її різноманітною і цікавою.
280-400 балів:ви близькі до ідеалу , хоча і не досягли його. У всякому разі, ви вже оволоділи мистецтвом відновлювати свої сили і при самій напруженій роботі. Важливо , щоб ваше громадське і особисте життя і справді залишалися врівноваженими, без стихійних лих. Але у вас є ще резерви підвищення продуктивності за рахунок більш розумної організації ритму своєї роботи відповідно до особливостей вашого організму.
160-280 балів:ви «середнячок». Якщо ви будите і далі жити в такому ж режимі, ваші шанси дожити до пенсії в доброму здоров'ї невеликі. Схаменіться, поки не пізно, адже час працює проти вас. У вас є всі передумови, щоб змінити свої шкідливі звички. Прийміть наші поради як застереження друзів і не відкладайте профілактику на завтра.
Менше 160 балів:по правді кажучи , незавидне у вас життя . Якщо ви вже скаржитеся на якісь нездужання, особливо серцево - судинної системи, то можете сміливо звинувачувати лише ваш власний спосіб життя. Думаємо, що і в навчанні, роботі справи у вас йдуть не кращим чином. Вам потрібна порада фахівця - лікаря - гігієніста або психолога. Але краще, якщо ви самі знайдете в собі сили подолати нинішній життєвий криз, повернути здоров'я.

Наші рекомендації для збереження і підтримки здоров`я педагога:

– Починайте кажен день з почуттям радості. - Підтримуйте цей стан протягом дня. – Перед тим як гніватись, порахуйте до десяти. – Відчувайте себя господарем і володарем своей долі. – Ставтесь до людей так, як ви хотіли б, щоб люди ставились до вас. – Харчуйтесь регулярно и різноманітно. –Вилючайте смажену, жирну їжу, алкоголь. – Збільшіть вживання овочів, фруктів, риби, м`яса, молочных продуктів. – Не переїдайте на ніч. – Спіть не менше 8-ми годин на добу. – Займайтесь фізичними вправами. – Старайтесь більше бувати на свіжому повітрі. – Любить свою душу й тіло. – Намагайтесь оточити їх комфортом.

/Files/images/lineyki/7051.gif

Пропишіть собі рецепт оздоровлення, один з інгредієнтів якого – це ПОСМІШКА. У посмішки багато чудесних властивостей. Це доводять серйозні наукові дослідження психологів та фізіологів:

1. Вона піднімає настрій, навіть якщо спочатку її викликали штучно. 2. Приваблює до нас навколишніх, викликає зворотні позитивні емоції вихованців. 3. Помітно підтягує м`язи обличчя, дозволяє виглядати молодо й мило.

Тож давайте спробуємо повернути її собі!Посміхніться всім навколо:небу, сонцю, квітам, людям,і тоді обов’язково,день у вас веселим буде.

І давайте пам’ятати, що «Здоров'я - це не тільки відсутність хвороб, але і фізична, соціальна та психологічна гармонія людини. А також доброзичливі відносини з людьми, природою, нарешті, з самим собою».

/Files/images/867498_thumb.gif

Усміхайтесь завжди; розвивайте свою пам'ять; щоб запобігти переживанням і стомлюваності, намагайтесь працювати з ентузіазмом.

Коли доля дає вам лимон – перетворіть його на лимонад, і тоді всі мінуси перетворяться на плюси.

Будьте вічним донором: віддайте своє серце дітям і пам’ятайте – його повинно вистачити на всіх!

Виконуйте всі ці рекомендації ретельно і будете вічно молодими!

Кiлькiсть переглядiв: 335