Консультація для педагогів

2022-02-10

/Files/images/2020/IMG_3405.JPG

Сьогодні вихователь-методист нашого дошкільного закладу Толочко О.В. провела консультацію для вихователів "Керівництво самостійною діяльністю дітей"

Згідно сучасних вимог щодо організації життєдіяльності дітей в закладі дошкільної освіти в режимі дня кожної вікової групи передбачений час на самостійну діяльність дітей.

Для належної організації самостійної діяльності дітей вихователі мають постійно дбати про збагачення предметно-ігрового розвивального середовища в групі, продумувати власне місце і роль у діяльності кожної дитини. Тривалість самостійної діяльності дітей може бути від кількох хвилин до години і більше. Дитина протягом дня може неодноразово повертатися до обраної справи. Це можуть бути:

• театралізована діяльність (ігри-драматизації, інсценівки, розігрування театрів);
  • мовленнєва діяльність (бесіди, читання художніх творів, розповідання з показом ілюстрацій, переказування, робота з картинками, з книжкою);
  • образотворча діяльність (малювання, ліплення, аплікація);
  • ігрова діяльність (сюжетно-рольові, дидактичні, настільно-друковані, конструктивно-будівельні, рухливі ігри);
  • трудова діяльність (трудові доручення, ручна праця, праця в куточку природи, господарсько-побутова праця);
  • дослідницько-пошукова діяльність (досліди, експерименти);
  • логіко-математична діяльність (ігри-головоломки, кросворди, ребуси, лабіринти, вирішення логічних завдань та інше).
  • музична діяльність (гра на дитячих музичних інструментах, музично-дидактичні ігри та вправи, танцювальні рухи)